WYSTAWY – Gołąb/Zglejszewski. Migracje – Jatki w Ostrowi Mazowieckiej

Gołąb/Zglejszewski. Migracje


Gołąb/Zglejszewski. MigracjeMigracja to zjawisko przemieszczania się ludności. Wystawa Darii Gołąb i Przemysława Zglejszewskiego wprowadza geograficzny zakres pojęciowy migracji w pole działania twórców sztuk wizualnych. Jak migruje dzieło sztuki? Jaki wpływ na prace autora ma miejsce tworzenia i artystycznego rozwoju? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy wraz z dwoma twórcami, których rodzinnym miastem jest Ostrów Mazowiecka.

Daria Gołąb - pochodząca z Ostrowi Mazowieckiej ilustratorka obecnie związana z Warszawą. Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej, po której opuszczeniu zdecydowała się na porzucenie kariery i podążanie za miłością do ilustracji, sztuki i grafiki. Współpracuje lokalnie oraz międzynarodowo, m. in. z marką YES, Playboy Enterprises czy Magazynem Charaktery.

Przemek Zglejszewski - pochodzący z Ostrowi Mazowieckiej malarz, fotograf i grafik. Absolwent łomżyńskiego Liceum Plastycznego. Jak sam mówi, najwięcej frajdy sprawia mu malarstwo. Przede wszystkim zajmuje się jednak fotografią. Na wystawie będziemy mieli okazję przyjrzeć się cyklowi jego grafik.

Wystawa dostępna od 25 kwietnia do 25 maja.
BARTEKgotowe_WYSTAWA