Wystawa malarstwa Stanisława Baja
Stanisław BajUrodzony w 1953 w Dołhobrodach nad Bugiem na Podlasiu. Studiował w latach 1972-1978 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesorów Michała Byliny, Jacka Siennickiego i Ludwika Maciąga. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Jest profesorem Wydziału Malarstwa macierzystej uczelni i prowadzi pracownię dyplomującą malarstwa dla studentów od II do V roku.

Autor ponad 90 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Obrazy mają cechy uniwersalne a zarazem symboliczne, zwłaszcza liczne portrety matki artysty, malowane wprost z natury, od realistycznych po abstrakcyjne. O twórczości Stanisława Baja wypowiada się wielu znanych historyków sztuki, znawców przedmiotu, jego malarstwo jest znane i rozpoznawalne w kraju i za granicą.

W galerii w ostrowskich Jatkach zwiedzający będą mogli zobaczyć portrety Stanisława Baja, w szczególności wizerunki matki artysty. Przepełnione nostalgią, głęboko humanistyczne obrazy niosą ze sobą wizualną prawdę o mieszkańcach kresów.
48356184_1960088244060458_4415107706046644224_n

Uwaga❗️

ℹ️ Ze względu na bezpieczeństwo Państwa i Państwa dzieci
zajęcia w MDK (w Jatkach, Kinie, Centrum Dialogu, Elektrowni)
zostają zawieszone do odwołania. Obowiązują również
nowe godziny otwarcia galerii.

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek-niedziela
15:00-19:00

*galeria nieczynna w środy

❗️Prosimy o zachowanie odstępu co najmniej dwóch metrów
podczas zwiedzania.
❗️W galerii jednocześnie nie może przebywać więcej niż 10 osób.
❗️Zachęcamy do korzystania z płynu dezynfekcyjnego
przy wejściu do budynku.
❗️Zwiedzający galerię muszą mieć na sobie maseczki.
Do zwiedzania dostępna jest jedynie część wystawiennicza.