WYDARZENIA – Wernisaż wystawy „O Filmach” Patrycja Longawa – Jatki w Ostrowi Mazowieckiej

Wernisaż wystawy "O Filmach" Patrycja Longawa


Wernisaż wystawy "O Filmach" Patrycja Longawa


📅 20 marca 2024 r.
🕒 godz. 18.00
📍 Galeria Sztuki Jatki ul. Pocztowa 12


📌 Patrycja Longawa (1988) - grafik komputerowy działający na terenie Krosna, Jasła i Rzeszowa. Projektowanie graficzne to nie tylko jej praca, ale również wielka życiowa pasja, która sprawia jej ogromną radość i satysfakcję. Zajmuje się głównie, plakatem, ilustracją, grafiką, identyfikacją wizualną, profesjonalną reklamą, grafiką projektową oraz rysunkiem satyrycznym.

📌 Od 2017 roku jest członkiem Rzeszowskiego ZPAP, natomiast od 2019 roku jestem również członkiem zarządu tej organizacji. Należy również do dwóch międzynarodowych organizacji projektowania graficznego od 2017 roku do UDA Annual International Design oraz od 2018 Worldwide graphic designers.

📌 W 2010 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja artystyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku; dyplom zrealizowała u prof. zw. Stanisława Białogłowicza. W 2012 roku zdobyła tytuł magistra sztuki na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim - na kierunku edukacja artystyczna, specjalizację - malarstwo - w Pracowni Malarstwa u prof. Jadwigi Szmyd-Sikory.

📌 W 2013 r. ukończyła drugi fakultet z grafiki i obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Cyfrowego pod kierunkiem dr hab. Joanny Janowskiej-Augustyn na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Stworzyła też dyplom projektowy w Pracowni Projektowej II pod kierunkiem dr. hab. Wiesława Grzegorczyka, prof. UR. Jej dyplom z grafiki warsztatowej nominowany był do Nagrody im. Jerzego Panka za najlepszy dyplom artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2013 roku. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół grafiki komputerowej, grafiki, plakatu i ilustracji.

🎥 Dr Longawa prace prezentowała na około 380 wystawach w kraju i za granicą w 40 krajach świata (Australia, Belgia, Białoruś, Boliwia, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Ekwador, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Hongkong, Indonezja, Iran, Indie, Japonia, Korea, Lichtenstein, Litwa, Macedonia, Makau, Mołdawia, Meksyk, Niemcy, Peru, Rosja, Rumunia, Słowacja, Tajwan, Turcja, Ukraina, USA, Wenezuela, Węgry, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie) z których najważniejsze to:
– BICeBé – Bienal del Cartel Bolivia, Boliwia
– Golden Turtle contesst, Rosja
– Ogaki Matsuri Festival – International poster competition
– International Poster Biennale Lublin
– 5 Moscow Poster Competition
– Golden Bee, Rosja
– II Ecuador Poster Bienal, Ekwador
– Bienal Peruana de Diseño: Peruvian Design Biennial, Peru
– Posterists in the world, Cuzco, Peru
– 16BICM Bienal Internacional del Cartel en Mexico

🎥 Patrycja Longawa prezentowała prace na około 20 wystawach indywidualnych, z których najważniejsze to:
2018 – Sztuka z tuby, ICN Polfa Rzeszów Gallery, Rzeszów
2019 – O emocjach, Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów”, Gorlice
2019 – Zadając sobie pytania, BWA Rzeszów
2019 – Kolorowe Widzenie, Dydo Poster Gallery, Kraków
2020 – O Ludziach, Galeria Sztuki Współczesnej, Przemyśl
2020 – Kobieta i plakat, BWA Sanok

🎥 Wystawy z kolekcji Krzysztofa Dydo:
2017 – Wystawa plakatów z drukarni Leyko, plakaty z kolekcji Krzysztofa Dydo, Pałac Sztuki, Kraków
2018 – Polish poster art 1985–2018 LENICA, KUBICA and friend posters from the collection of Krzysztof Dydo, Niemcy
2018 – Cztery ściany jazzu w Dydo Poster Gallery, Kraków, Polska
2019 – Kobiety w polskim plakacie, Institutul Polonez / Instytut Polski w Bukareszcie, Rumunia
2019 – Mistrzowie Polskiego Plakatu, Galeria Podlaska, Biała Podlaska
2019 – Mozaika polskiego plakatu, Sala z mozaiką „Miasta” Muzeum Narodowe Kraków
2019 – Plakaciści 40 × 1, Galeria MW Politechniki Krakowskiej, Kraków
2019 – Plakaty znane i mniej znane, Galeria Instytutu Sztuk Pięknych UR, Rzeszów

📌 Patrycję od agencji reklamowych czy studiów graficznych odróżnia to, że jest grafikiem wielokrotnie nagradzanym w Polsce i na świecie w licznych prestiżowych konkursach graficznych. Zdobyła 25 nagród, wyróżnień i nominacji w kraju i za granicą (dokładne informacje dotyczące osiągnięć Patrycji Longawy znajdują się w zakładce Biogram). Jej prace publikowane były w wielu katalogach czołowych konkursów plakatowych w Polsce i na świecie (“Bienale plakatu polskiego w Katowicach ”, „Golden Bee – Rosja”, czy „Ekwador poster Biennal”) Swoje prace prezentowała na około 200 wystawach krajowych i zagranicznych.

📌 Jako grafik komputerowy zawsze stara się jak najlepiej wykonać swoją prace, przez co poświęca wiele czasu na dopracowywanie plakatu czy ilustracji. Dba o to aby projekty były oryginalne , nieszablonowe i dopracowane w każdym szczególe. Do każdego projektu podchodzi indywidualnie i z jak największą starannością i poświęceniem.

📌 Prace artystki zostały zaprezentowane w następujących krajach: Australia, Belgia, Białoruś, Boliwia, Brazylia, Chiny, Cypr, Ekwador, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Hongkong, Iran, Japonia, Korea, Liechtenstein, Litwa, Macedonia, Litwa, Makau, Meksyk, Niemcy, Peru, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja, Ukraina, USA, Wenezuela, Węgry, Włochy,
425650587_903794164864861_619103915975957670_n