WYDARZENIA – Laboratorium Filmu – Siódma Pieczęć – Jatki w Ostrowi Mazowieckiej

Laboratorium Filmu - Siódma Pieczęć

Laboratorium Filmu - Siódma Pieczęć + Bergman - Rok z życia


8 grudnia 2018 r.

Laboratorium Filmu - Siódma Pieczęć + Bergman - Rok z życia8 grudnia 2018
godz. 15:00
Jatki ul. Pocztowa 12, Ostrów Mazowiecka
czas trwania filmu: 1 godz. 36 min. / 1 godz. 57 min.
cena karnetu: 30 zł/miesiąc
cena pojedynczego spotkania: 20 zł (płatne w kasie MDK, ul. 3 Maja 50)

* Filmy wyświetlane w ramach „Laboratorium Filmu” poprzedza krótki wstęp teoretyczny. Każde spotkanie kończy się dyskusją o obejrzanym filmie. Godziny mogą ulec zmianie w zależności od czasu trwania filmu i dyskusji

SIÓDMA PIECZĘĆ

Rycerz Antonius Block (Max von Sydow) powraca wraz z giermkiem Jönsem (Gunnar Björnstrand) z wyprawy krzyżowej. Gdy po rycerza niespodziewanie przychodzi Śmierć (Bengt Ekerot), ten wyzywa ją na szachowy pojedynek o własne życie i toczy trudną partię w trakcie całej podróży do domu. Wędrówka przez dotknięte zarazą terytorium, którego mieszkańcy miotają się pomiędzy sacrum surowych praktyk pokutnych a profanum nieskrępowanej zabawy i nieprawości, podsyca w zobojętniałym Blocku refleksję nad losem człowieka. Świadom zbliżającego się końca, znużony swoją egzystencją rycerz stara się nie tyle wygrać, co przedłużyć samą grę i zyskać na czasie, by znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania o istnienie Boga, sens ludzkiego życia i istotę przemijania.

[opis dystrybutora]

BERGMAN - ROK Z ŻYCIA

W 1957 roku Ingmar Bergman awansował do panteonu kina – wtedy to swoją premierę miały stworzone przez niego arcydzieła – "Siódma pieczęć" i "Tam, gdzie rosną poziomki". Pokazywany premierowo w Cannes film Jane Magnusson prezentuje kulisy tego przełomowego czasu w życiu reżysera. Stworzony przez nią portret nie jest jednak kolejną laurką; na zasłużone nagrody i uznanie cieniem kładą się mitomania, despotyzm i egoizm Bergmana.

[opis dystrybutora]

Ingmar Bergman to ikona światowego kina i jeden z największych twórców kina autorskiego. Z okazji setnej rocznicy jego urodzin na Laboratorium Filmu przybliżamy zarówno jego sylwetkę, jak i jedno z jego największych dzieł, czyli słynną Siódmą Pieczęć. Zapraszamy do Jatek 8 grudnia o 15:00.
46948136_1935719059830710_3109323522191654912_n